Jak vznikla naše historie.

06.05.2020

Největší zlom přišel v neolitu, jelikož se podstatně změnil náš způsob obstarávání jídla. Pokud chcete vědět jak vznikla naše historie, ale také proč jsem Marxista, tak si můžete přečíst tento text, který jsem si před pár dny sepsal. Je to text uspořádaný z mých myšlenek, které mi často připadají až naléhavé. Pravděpodobně proto tento text vznikl heh. 

Pěstování si jídla musel někdo vymyslet, nějaký jedinec, protože do té doby to byli lovci sběrači. Každý muž měl v jejich patriarchální společnosti určité postavení a bylo to založené hlavně na tom jak je silný, dobrý lovec, jak je rychlí a podobně. Se změnou obstarávání si jídla došlo ke skokové změně a zároveň to mohlo rapidně změnit postavení určitého jedince a to i třeba jedince, který měl do té doby postavení opačné, tím ovšem mohlo dojít k razantnímu narušení jejich stereotypů a přirozenosti, jak chápaly vztahy a podobně. Jsem přesvědčen, že právě toto vedlo ke vzniku individualismu. 

Peníze nevznikli jen kvůli zefektivnění obchodu, ale právě také jako měřítko jejich postavení. Tato má teorie pravděpodobně vedla ke vzniku naší historie a je patrná i v dnešní době. 

Mimo jiné se domnívám, že pokud budeme ženy, emancipované ženy stále více zařazovat do ekonomického modelu, který vytvořil muž minulosti, tedy do ekonomiky založené na brutální a likvidační konkurenci, tak si myslím, že dojde k transformaci ženy na zcela jinou bytost. Je na výběr několik evolučních scénářů. 

Vysokoškolští profesoři učí, že právě toto je tou správnou motivací, která vede k činnosti, tedy ty umělé vytvářené nejistoty v dnešním režimu. Všichni asi vědí o čem hovořím a jaké nejistoty mám na mysli, jelikož nejvíc peněz vzniká z dluhu, ale dříve to tak nebývalo. Já jsem přesvědčen, že naše nejistoty se pouze proměnily, jelikož dříve lidé považovali za nejistoty hlavně nedostatek potravy, hledání potravy, nebezpečí jiných tlup a kmenů, nebezpečí i jiných živočišných druhů. My jsme toto už překonali, ale tím se můžeme věnovat jiným nejistotám, které do té doby byli pro nás v podstatě neviditelné. Nerozumím proč musíme vytvářet umělé finanční náboženství, které má simulovat nejistoty pravěkých lidí. Jakým by jsme se měli věnovat nejistotám? Je to například budování opatření a předvídání přírodních katastrof jako jsou obrovské požáry, sopečná rizika, zároveň ale také dobývání vesmíru a soustředit se na kolonizaci vesmíru. Prostě a jednoduše naše priority v zájmu zachování našeho druhu. Dnes vidíme, že toto naprosto selhává při koronavirové krizi, a že náš dnešní model je čistě založen na konzumu, blahobytu, hromadění bohatství, svého postavení, a že jsme se moc neposunuli od dob, kdy lidé prahli po hledání ztracených pokladů. 

Nechápu proč mají třeba fotbalisté astronomické platy, když v našem zájmu je, aby děti na školách měli jiné priority, rodíme se s určitými vzorci a navrch mají většinou kluci co nejsou sportovně založeni a fyzicky a pohybově obdařeni. 

Nejvíc mne udivuje, že buržoazní třída z celého světa začne posílat prostředky do Austrálie, ale až potom co tam shoří lesy o rozloze Maďarska či Bulharska. Přitom dnes existují supermoderní vzducholodě jako třeba Airlander, plněné héliem a poháněné tuším vznětovým motorem, které jsou schopné pojmout velký objem vody a to se právě může hodit při těchto katastrofách, my ovšem nakupujeme za 14 miliard vrtulníky co střílí rakety opět. Přitom vidíme, že náš jediný nepřítel je příroda, ale je to zároveň náš přítel a bůh. I armáda by se měla začít zcela jinak chápat a měla by poupravit své zaměření do určité míry. Existují speciální letadla na to i, ale ve zprávách vidíte jak tam létá jeden vrtulníček. No to je prostě směšné a jen to dokládá jak je naše civilizace zaměřená a hlavně naprosto opitá vidinou bohatství, lepšího života pro sebe, ve větším domě, s větší slávou, ve větším přepychu a prožít život co nejkrásněji, jelikož si ho musím užít, než přijde smrt. 

Řídí nás nekompetentní lidé, jelikož v demokracii mají výhodu ti co prahnou po moci. Naším cílem by mělo být přechod na činnou kompetenci. Lenin říkal, že svoboda je tak cenná, že musí být na příděl. Něco na tom je, ale my by jsme spíše měli přejít na činnou kompetenci. Jsem přesvědčen, že dnešní systém, model fungování ekonomiky je něco co vymyslel muž kvůli komplexu méněcennosti. Ovšem tady musím říci, že ten komplex méněcennosti je zároveň velice silný hnací motor, jelikož bych vůbec nevyloučil, že k té skokové změně v obstarávání si jídla mohlo dojít právě i díky tomu komplexu méněcennosti muže. Někdo mohl sedět už odevzdaně, jelikož nemohli najít potravu, někteří se ještě beznadějně snažili najít na lovu něco k jídlu, ale určitý jedinec uviděl padající semínko na zem z rostliny a najednou mu to mohlo docvaknout i za přispění například toho komplexu méněcennosti muže. 

Ženy dříve v dávných a pradávných časech, ale ještě docela v blízké minulosti byly spíše symbolem plodnosti a krásy, ale to se dnes mění během pár desítek let, jelikož jsou to soukromé podnikatelky, mají své soukromé firmy, mají obrovské osobní bohatství a rodina dnes už jde hodně na úkor stále více v honbě za svou kariérou, ale položme si otázku jaký to má vliv na naší přirozenost, jelikož během několika let vidíme jak se na západě a konkrétně hlavně v USA mění dokonce i naše přirozenost a sexualita, jelikož je tam obrovský nárůst LGBT. Různé genderové teorie, uvádí se, že máme dnes snad 60 pohlaví a jakoby to stále více odpovídalo vzniku třetího neexistujícího pohlaví, neboli i zde transformaci na nějakého hermafrodita, až do takových rozměrů ženeme individualismus. Stále více mi připadá, že sledujeme v přímém přenose transformaci ženy na královnu úlu jako v tom filmu Den nezávislosti 2, jak tato královna přiletěla navštívit naši planetu. 

S technologickou revolucí se mění role, vztahy a stereotypy, ale nechápu proč mají být ženy zařazovány do ekonomiky kterou vymyslel muž minulosti a proč se z žen dělají muži respektive proč je chcete transformovat na královnu úlu a tím naprosto muže odsoudit do podřadného postavení. Proč si uměle vytváříme nejistoty formou dluhové ideologie, brutální a likvidační konkurence na trhu? Může za to vytváření mužského významu pro ženu, aby měl význam pro ženu jako kdysi dávno před tisíci let? No ale pokud tam začnete dosazovat emancipované ženy, tak je pro mne osobně měníte způsobem, kterým se mi to nelíbí. Domnívám se, že Marx měl absolutní pravdu a že nejen ekonomické vztahy přestali odpovídat realitě. Upřímně já bych rád zachoval manželství jako naši nejvyšší křesťanskou hodnotu, rodinu muže a ženy a nechápu proč se to na západě mění, jakoby to nasvědčovalo tomu, že dítě patří jen ženskému pohlaví. Farma zvířat, 1984 od Orwella mi stále více připadá jako realita. Vůbec se mi to nepáčí kam směřujeme. 

Domnívám se, že stát je více než soukromý sektor, že stát znamená stát tu společně v přírodě s činnou kompetencí, kde nikdo není více než druhý, kde jedno pohlaví není více než druhé, a že tu jde opravdu o činnou kompetenci daného jedince, ať je to muž či žena. Rovnost pohlaví by měl být náš cíl, ale dnes to není náš cíl. Jinak rovnost ve významu pro společnost neexistuje, nejsme si rovní, protože to se nazývá utopický socialismus jinak, ale mělo by nám stačit, že činně kompetentní osoby budou pracovat v nejlepších vědeckých centrech, budou se pohybovat v největších a nejkrásnějších budovách a mít různá privilegia i spojená s větší bezpečností v případě katastrofy, jelikož tihle lidé by měli být pod zvláštní ochranou v zájmu našeho druhu a civilizace v případě katastrofy například. 

Dneska to soukromé vlastnictví a individualismus je absolutně přehnané a hnané do absolutní šílenosti. Nadnárodní korporace jako by to vše jen podtrhávaly, jakoby nadnárodní korporace vznikly hlavně kvůli střetu pohlaví, střetu mužů a žen, že spolu mají soupeřit i muži se ženami. Tento střet stále více vidíme i v netržním prostředí, vidíme to na stále stupňujícím se boji za práva žen, na stupňujícím se feminismu a to i v dnešní době. Vznikají pořady jako branky body kokoti, vznikají pořady jako Amazonka Truck se svým kamionem. Pokud je špatné, když je ovšem muž král, tedy kokot king, tak já se ptám proč není za špatné považováno, když je žena královna, tedy píča queen. 

Islám své ženy zahaluje, protože se do tohoto evolučního bodu ani nikdy dostat nechce. Muži nemají prsa a vhodnější na mateřskou jsou ženy. Pokud už ovšem neplatí to, že muž obstarává to okolo, tak to je poměrně zásadní proměna. 

Celá šíře naší historie od neolitu po feudalismus a kapitalismus, jak se formovala až do dneška, je na základě změny v obstarávání si jídla, jelikož do té doby jsme byli komunita, kde neznali formu individualismu v jaké žijeme my dneska. V těchto dávných komunitách jsme ovšem měli z dnešního pohledu diktátora či náčelníka s radou starších například. Dnes máme demokracii, stát a vedle toho soukromý sektor a dokonce nadnárodní korporace už dávno bez původních majitelů a zakladatelů. Je jisté, že se nacházíme na obrovské evoluční křižovatce, protože dnešní pokrytectví nebude přijímáno donekonečna. Jsem přesvědčen, že takto vznikla naše historie. Doba středověku a jejich tehdejší kultura, tedy doba obrovských hradů, které měli symbolizovat Krále a Královnu je také už za námi. My si musíme skutečně rozumně položit otázku kudy vede cesta dál.

© 2020 Cestovatel Tom, Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky